Pirelli – opona która mówi :)

Czy faktycznie Pirelli zrobi oponę, która będzie komunikowała się z nami ?

Mówiąc, komunikowała się z nami, mam na myśli przesyłanie sygnałów z opony do użytkownika dotyczących stanu zużycia, bieżącego ciśnienia powietrza i innych cech, które mogą mieć wpływ na ich wydajność i bezpieczeństwo.

Pomysł ten nazywa się Pirelli Connesso i będzie dostępny dla opon Pirelli P Zero i Pirelli Winter Sottozero.

Każda opona będzie miała mały chip umieszczony w ścianie bocznej, który waży zaledwie kilka gramów i nie zakłóca równowagi opony. Chip jest podłączony do chmury Pirelli i do smartfona. System Conesso rozpoznaje kod identyfikacyjny każdego opony i może go śledzić, gdy jest wytwarzany, gdy jest poddawany recyklingowi po jego zakończeniu.

Czip kontroluje ciśnienie w oponach, temperaturę opon, obciążenie pionowe, zużycie opon i liczbę przejechanych kilometrów na oponę. Pirelli zapewnia, że przyszła wersja będzie również oceniać życie opony i działać jako zdalny manometr ciśnienia w oponach podczas napełniania opon. Bieżąca wersja informuje także kierowcę za pomocą aplikacji smartfonu, gdy ciśnienie jednej lub więcej opon spada zbyt nisko lub gdy zbliża się granica zużycia. W obu przypadkach aplikacja pomoże znaleźć najbliższy serwis opon, zarezerwować termin wymiany, a nawet zamówić nowe opony.

Leave a Reply

Your email address will not be published.